وبلاگ

خرید ریبون وکس

خرید ریبون وکس

ما در مقاله‌های قبلی برای شما تعریف جامع و کاملی از ریبون‌‌ها را آوردیم. در این بخش ابتدا به مختصر توضیحی از ریبون برای عزیزانی که مقاله‌های قبل را نخوانده‌اند می‌پردازیم. سپس نوع خاصی از ریبون، به اسم ریبون وکس را با هم بررسی می‌کنیم. از این‌رو به سادگی می‌توانید در وب‌سایت الورول اقدام به خرید ریبون وکس کنید.

ریبون چیست؟

ریبون نواری است که روی سطح آن از جوهر و ترکیبات شیمیایی پوشانده شده است. جوهر با حرارت دستگاه به لیبل طرح و نوشته‌های خاص را طبق دستورالعمل می‌دهد. در حقیقت ریبون همانند جوهر خودکار عمل می‌کند ولی به جای کاغذ طرح را بر روی لیبل پیاده می‌کند. هر ریبون بر روی نوع و شکل خاصی از لیبل زده می‌شود و خصوصیات خود را دارد. انتخاب ریبون مناسبتان در واقع به این صورت است که شما برای آن باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • نوع لیبل
 • مدل دستگاه
 • نوع شغل و صنعتی که می‌خواهید برچسب تولید شده را در آن استفاده کنید.
 • خصوصیات و ویژگی ریبون انتخاب شده

نکته دیگر این است که تمامی برچسب‌ها برای تولید نیاز به ریبون ندارند. برخی از برچسب‌ها با لیبلی که خود آن در سطحش جوهر دارد تولید می‌شوند. پس نیازی به ریبون ندارند. برای خرید ریبون وکس و انواع ریبون به بخش محصولات مراجعه کنید.


خرید ریبون وکس

خرید ریبون وکس

حال که با ریبون آشنا شدید در این بخش ساختار آن را بررسی می‌کنیم. ما با ارائه این محتوا قصد داریم تا شما با اطلاعات کافی خرید ریبون وکس خود را ثبت کنید.

ساختار ریبون وکس

ریبون‌ها اوصولاً 4 لایه دارند.

 • لایه زیرین: این لایه را بیشتر با نام لایه محافظ می‌شناسند. این لایه با هد دستگاه برخورد داشته و از ایجاد الکتریسیته جلوگیری می‌کند. کار دیگر این لایه بهبود حرکت ریبون در چاپگر است.
 • لایه PET: این لایه در حقیقت انتقال‌دهنده است. حرارت را از هد دستگاه به جوهر انتقال می‌دهد.
 • لایه آزاد: یک لایه کمکی است که وظیفه‌اش ایجاد سهولت در جدا شدن جوهر از لایه است. در حقیقت کاری می‌کند که جوهر در دمای پایین‌تر از لایه پایه جدا شود.
 • لایه جوهر: این لایه در بالاترین لایه قرار دارد. از انواع ریبون (ریبون وکس، رزین، وکس رزین و سوپر رزین) پوشیده شده است. بعد از انتقال حرارتی که هد دستگاه ایجاد می‌کند مطابق دستورالعمل ذوب شده و پس از آن انجام می‌شود. ضخامت لایه جوهر یکی از المان‌هایی است که کیفیت چاپ را تعیین می‌کند.

راه‌های متعددی برای شناسایی سمتی از ریبون که جوهر است وجود دارد. در قدم اول باید توجه کنید سمتی که از جوهر پوشیده شده مات است. راه دیگر این است که از تکه‌ای چسب نواری استفاده کنید اگر چسب کمی جوهری شد آن سمت لایه جوهر قرار دارد. شما از طریق وب‌سایت ما بدون مراجعه حضوری با خیال راحت می‌توانید نسبت به خرید ریبون وکس اقدام کنید.


ابعاد ریبون

علاوه بر نوع و جنس، ابعاد ریبون حائز اهمیت است. با دانستن ابعاد ریبون‌ها راحت‌تر نسبت به خرید ریبون وکس اقدام خواهید کرد. در این بخش ابعاد آن را مطالعه می‌کنیم. تا بتوانید شناخت کافی جهت خرید ریبون وکس و انواع ریبون را به دست آورید.

 • عرض ریبون: ریبون‌ها در عرض‌های متفاوتی و متنوعی در بازار موجود هستند. پراستفاده‌ترین عرض‌ها، اندازه‌های 60، 80 و 110 میلی‌متر است. عرض ریبون از جهت جلوگیری از هدر رفت زیاد آن مهم است. شما برای جلوگیری از هدر رفت آن باید عرض ریبونی که انتخاب می‌کنید تقریباً برابر با عرض لیبل مورد استفادتان باشد.
 • طول ریبون: طول ریبون‌ها همانند عرض آن‌ها متنوع است. متداول‌ترین آن‌‍‌ها ابعاد 75، 300 و 450 متر است. طول ریبون اوصولاً متناسب با نوع چاپگر و پرینتر آن انتخاب می‌شود. در پرینترهای رومیزی طول‌های کمتر و در پرینترهای صنعتی طول‌های بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • هسته ریبون: نام دیگر این هسته، بوبین است. بوبین همان استوانه‌ای است که ریبون به دور آن پیچیده می‌شود. بوبین دو اندازه 0.5 اینچ و 1 اینچ دارد. اگر طول کمتر باشد بوبین مورد استفاده 0.5 اینچی خواهد بود.

خرید ریبون وکس

خرید ریبون وکس اینترنتی

بعد از آنکه شما با ماهیت ریبون آشنا شدید ما لایه‌ها و ابعاد آن را برای شما شرح دادیم. اکنون در این بخش از مقاله نوع خاصی از ریبون به اسم ربون وکس را معرفی می‌کنیم. پس از آن به کاربرد ریبون وکس و خصوصیات آن پی می‌بریم. شما از طریق وب‌سایت الورول به سادگی خرید ریبون وکس خود را اینترنتی ثبت می‌کنید.

ریبون وکس

این ریبون در دسته ارزان‌ترین ریبون‌های مورد استفاده حال حاضر است. لیبل‌های کاغذی مناسب کار با ریبون وکس هستند. ریبون وکس به سبب نقطه ذوب پایینی که دارد نیاز به حرارت بالا ندارد. بنابراین در مواردی که ریبون استفاده شده از نوع ریبون وکس است حرارت هد دستگاه را پایین می‌آورد. ریبون وکس اوصولاً دوام و ماندگاری بالایی ندارد. به راحتی در برابر ساییدگی، ضربات فیزیکی نظیر خراش، رطوب و دمای بالا و پایین از بین می‌رود. به سبب همین ویژگی‌ها شما باید توجه کنید از این نوع ریبون در صنایعی که نیاز به ماندگای چاپ ندارد استفاده کنید.

در زیر برخی از موارد استفاده از ریبون وکس را برایتان آورده‌ایم:

 • لیبل لباس
 • لیبل آدرس
 • برچسب و لیبل قیمت
 • لیبل قفسه انبار

نکته‌ای مهم

تمامی ریبون‌ها از جمله ریبون وکس یکبار مصرف هستند. این بدین معناست که پس از یکبار استفاده و اتمام آن باید نسبت به تعویضش اقدام کنید.

مزیت‌های استفاده از ریبون وکس عبارت‌اند از:

 • سرعت بالا
 • وضوح بالا در چاپ
 • قیمت مناسب آن

کلام آخر

ریبون یکی از ابزارهای لازم برای چاپ است. مجموعه الورول یکی از مطمئن‌ترین مجموعه‌هایی است که در تولید با کیفیت اجناس پیشگام می‌باشد. شما می‌توانید با مراجعه به بخش محصولات این وب‌سایت ریبون وکس را در ابعاد و مقدار دلخواه خود تهیه کنید. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید سپس اقدام به خرید ریبون وکس کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *