وبلاگ

زمان مناسب برای تعویض ریبون‌ها

زمان مناسب برای تعویض ریبون‌ها

برای تولید برچسب‌ها و لیبل‌ها به جوهری به اسم ریبون نیاز است. در مقاله‌های قبلی به طور کامل در مورد انواع ریبون‌های موجود و مزایا و معایب آن‌ها صحبت کردیم. فروشگاه الورول دارای همه انواع ریبون‌ها می‌باشد و شما می‌توانید ریبون مورد نیاز خود را از ما تهیه کنید. الورول ارائه‌دهنده بهترین و باکیفیت‌ترین نوع ریبون می‌باشد. اکنون و در این مقاله ما قصد داریم زمان مناسب برای تعویض ریبون‌ها را بررسی کنیم. در صورتی که شما زمان مناسب برای تعویض ریبون‌ها را بدانید ریبون‌ها را به موقع تعویض کرده و از آسیب به دستگاهتان جلوگیری می‌کنید. تا آخر مقاله با ما همراه باشید تا با متوجه شدن زمان مناسب برای تعویض ریبون‌ها از آسیب‌رسی به دستگاهتان جلوگیری کنید.


زمان مناسب برای تعویض ریبون‌ها

ریبون در حقیقت یک قطعه نیست بلکه نواری حاوی جوهر است که برای چاپ مصرف می‌شود. از ریبون برای چاپ در دستگاه‌های چاپ و دستگاه‌های لیبل‌زن استفاده می‌شود. ریبون‌ها به صورت رولی و با رنگ‌های گوناگون (آبی، مشکی، قرمز و …) عرضه می‌گردد. ریبون‌ها با انواع رنگ‌ها و متراژهای مختلف دلخواه در فروشگاه الورول به صورت با کیفیت به فروش می‌رسد. ریبون‌ها در دستگاه‌های چاپ با کمک حرارت به لیبل انتقال می‌یابند و به همین دلیل گاهی اوقات به آن‌ها ریبون حرارتی نیز می‌گویند. هنگامی که ریبون تمام شد باید آن را تعویض کرد چون بدون ریبون چاپ امکان‌پذیر نیست. در ادامه زمان مناسب برای تعویض ریبون‌ها و روش آن را با هم می‌آموزیم.

 

تعویض ریبون انواع پرینترها و زمان مناسب تعویض ریبون‌ها

یکی از مولفه‌های چاپ باکیفیت و مناسب این است که هنگام تعویض ریبون از ریبون باکیفیت و مخصوص دستگاه بهره ببریم. حال زمان مناسب تعویض ریبون می‌ماند که آن را باید خودتان تشخیص بدهید. اما ما برخی مولفه و راه‌های لازم را برایتان می‌گوئیم. هنگامی زمان مناسب برای تعویض ریبون‌ها است که جوهر روی رول یا نوار به اتمام رسیده باشد. ریبون‌ها به علت اینکه برای دستگاه‌هایی با مصارف و ظرفیت‌های گوناگون استفاده می‌شوند مقدارهای متفاوتی نیز دارا می‌باشند. در عمل می‌توان گفت میزان مصرف روزانه هر دستگاه چاپ و پرینتر با توجه به کارایی‌اش گوناگون است. هر دستگاه چاپ و پرینتر نیز مقدار خاصی ظرفیت ریبون دارد. این ظرفیت پس از 8 ساعت کار مداوم و بدون وقفه باید تمدید شود. در زیر ما مقدار کلی از ظرفیت برخی دستگاه‌ها را آورده‌ایم تا شما به طور حدودی با زمان و مقدار ریبون لازم هنگام تعویض آشنا شوید.

پرینتر رومیزی: 500 واحد

نیمه صنعتی: 3000 واحد

صنعتی: 7000 واحد

فوق صنعتی: 10000 واحد

در مقاله‌های قبلی ما کارایی و ویژگی‌های هر یک از این پرینترها را برای شما گفته‌ایم. این ظرفیت‌ها باید پس از 8 ساعت کار تمدید شوند. یعنی به طور مثال در پرینتر صنعتی پس از هشت ساعت کار مداوم مقدار 7000 واحد ریبون باید به آن اضافه شود.

از آنجایی که تهیه ریبون باید قبل از تمام شدن آن باشد تا به محض تمام شدن شما آن را تعویض کنید خرید آن مهم می‌باشد. شما می‌توانید ریبون‌های باکیفیت و مناسب دستگاه و کارتان را از فروشگاه الورول تهیه کنید تا دغدغه خرید ریبون را نداشته باشید.


چگونگی تعویض ریبون

  1. در مرحله ابتدایی این کار لازم است شما با فشردن دکمه ضامن دو طرف درب دستگاه را باز کنید. سپس نگهدارنده ریبون را در آورده و ریبون را دور آن بپیچید. توجه به این نکته در این مرحله ضروری است که قسمت براق ریبون رو به بالا باشد تا درست جا بگیرد.
  2. حالا که ریبون را تعویض کردید زمان قرار دادن نگهدارنده در دستگاه است. حالا نگهدارنده ریبون را در دستگاه چاپ خودش قرار دهید.
  3. در مرحله بعد ضامن دستگاه را فیکس کرده و هد را به پایین بکشید تا درب را ببندید. سپس دستگاه را روشن کرده و چاپ را آغاز کنید.

جمع‌بندی

اکنون و در پایان این مقاله با زمان مناسب برای تعویض ریبون‌ها و روش صحیح آن آشنا شدید. از طرف دیگر دانستید که تشخیص زمان مناسب برای تعویض ریبون‌ها بسیار هائز اهمیت و مهم می‌باشد. با تعویض به موقع در حقیقت از آسیب دستگاه و خرج اضافه برای تعمیر آن جلوگیری می‌کنید. شما برای اینکه تعویض ریبون را در زمان مناسبش انجام دهید باید ریبون باکیفیت را در دسترس داشته باشید. با خرید ریبون از فروشگاه الورول شما می‎توانید به موقع و از نوع باکیفیت ریبون را تهیه کنید. با مراجعه به قسمت محصولات سایت ما ریبون مناسب خود را در رنگ و مقدار مناسبتان تهیه کنید. چنانچه سؤالی دارید یا حس می‌کنید که به مشاوره نیاز دارید با ما در تماس باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *