وبلاگ

سوالات متداول درباره چاپ لیبل

سوالات متداول درباره چاپ لیبل‌

به برچسبی که روی کالاها می‌چسبانند و روی آن اطلاعات مهم محصول درج می‌شود لیبل می‌گویند. لیبل‌ها در حقیقت بخش مهمی از یک محصول و هویت‌دهنده آن محسوب می‌شوند. روی لیبل‌ها انواع اطلاعات مانند تاریخ انقضا و تولید، هشدارها، دستورالعمل مصرف، برند، اطلاعات شرکت، مواد تشکیل‌دهنده و … درج می‌شود. به طور کلی لیبل‌ها همراه با اطلاعات و نوشته‌های روی لیبل‌ها فرآیند مخصوص به خود را دارند. علاوه بر فرآیند چاپ ابزار و مشتقات مختلفی نیز در چاپ لیبل‌ها دخیل هستند. امروز و در این مقاله از وب‌سایت الورول ما به سوالات متداول درباره چاپ لیبل که بیشترین اهمیت را دارا هستند پاسخ می‌دهیم.

چرا از لیبل‌ها استفاده کنیم؟

نخستین سوالی که آن را پاسخ می‌دهیم اهمیت و چرایی استفاده از لیبل است که جزو متداول‌ترین سوال‌ها درباره چاپ لیبل محسوب می‌شود. چاپ لیبل‌ها و استفاده از آن‌ مهم‌ترین کارایی که دارند شناساندن محصول به مشتری می‌باشد. لیبل‌ها به مشتریان کمک می‌کنند که محصول مورد نظر خود را پیدا کنند. از طرف دیگر با چاپ لیبل و درج قیمت به وسیله آن از هرج و مرج در بازار فروش جلوگیری می‌شود. این کار به گونه‌ای است که از اینکه هر فرد خود قیمت دلخواه خود را برای محصول در نظر بگیرد جلوگیری می‌شود. کارخانه تولیدکننده و صاحب برند قیمت را تعیین و درج می‌کند.

علاوه بر موارد گفته شده مهم‌ترین مزیت چاپ لیبل برای صاحب برند و مشاغل بازاریابی گسترده آن با استفاده از لیبل است. در حقیقت شما با صرف اندک هزینه برای چاپ لیبل می‌توانید بازاریابی گسترده برای محصول خود انجام دهید. این کار بدین صورت است که مشتری با خواندن اطلاعات لیبل شماره تماس، نام برند و … محصول شما را می‌شناسند. از آن طرف نیز با بازاریابی درآمد و فروش نیز افزایش می‌یابد. به طور کلی چاپ لیبل بسیار مزیت‌ها دارد که چاپ و استفاده از آن کاری عاقلانه قلمداد می‌شود.


سوالات متداول درباره چاپ لیبل‌

برای بررسی سوالات متداول درباره چاپ لیبل‌ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

آیا لیبل‌ها را باید طراحی کنیم؟

یکی از مواردی که در چاپ لیبل‌ها اهمیت دارد این است که لیبل را به طور اختصاصی برای محصول خود طراحی کنیم. شما باید با توجه به نوع محصول خود، اندازه محصول، محلی لیبل در آن قرار می‌گیرد و … لیبل اختصاصیتان را طراحی و چاپ کنید. به علاوه چاپ و طراحی اختصاصی لیبل بازاریابی را نیز قوی‌تر می‌کند. به عنوان مثال شما قبل از چاپ لیبل باید توجه کنید که محصولتان در معرض باد، آب، رطوبت، شی تیز قرار دارد یا خیر. برای مقاومت لیبل در برابر هر موارد نوع خاصی لیبل استفاده می‌شود. دانستن موارد فوق و طراحی برای لیبل سازگار با شرایط محصول اهمیت بالایی پیدا می‌کند.

چاپ لیبل‌

چاپ لیبل چگونه انجام می‌شود؟

چاپ لیبل‌های طراحی شده اصلاً فرآیند سخت و پیچیده‌ای نیست. شما برای چاپ لیبل‌ها حداقل وسایلی که نیاز دارید ریبون (جوهر)، لیبل مخصوص و دستگاه چاپ مناسب با کارتان است. لیبل‌ها برای چاپ اینگونه عمل می‌کنند که دستگاه حرارت لازم را ایجاد کرده و ریبون با توجه به الگوی داده شده به دستگاه با حرارت به لیبل انتقال می‌یابد. بدین صورت شما لیبل‌های خود را چاپ می‌کنید. البته برخی از انواع لیبل به اسم لیبل حرارتی نیاز به ریبون ندارند و سطح خودشان از جوهر پوشیده شده است. توجه به این نکته ضروری است که در صورت استفاده از لیبل‌های حرارتی دستگاه چاپ نیز باید انتقالی حرارت مستقیم باشد.

انواع لیبل کدام‌اند؟

همانطور که لیبل‌ها در صنایع و مشاغل گوناگونی استفاده می‌شوند به تناسب آن نیز انواع مختلفی دارند. برخی لیبل‌ها با توجه به شرایط سختی که قرار دارند نیاز به مقاومت بالایی دارند. از سمت دیگر نیز برخی لیبل‌ها را تنها برای چند روز نیاز داری که مقاومت پایین‌تر و قیمت ارزان‌تری دارند. به طور کلی کارایی و کاربرد گوناگون لیبل‌ها همچو مواردی که گفتیم سبب الزام وجود انواع مختلفی از لیبل می‌شود. لیبل‌ها انواع گوناگونی مانند پی‌وی‌سی، متال، کاغذی، اموال، شیشه‌ای، امنیتی و … را شامل می‌شوند. هر یک از انواع لیبل گفته شده ویژگی خاص خود را دارد. در صورتی که نیاز به مطالعه و بررسی انواع مختلف آن‌ها را دارید به دیگر مقاله‌های ما سر بزنید تا هر یک را به طور اختصاصی بررسی کنید.

لیبل‌ها در کدام مشاغل کاربرد دارند؟

امروز گوناگونی استفاده از لیبل‌ها بیش از پیش شده است و در تمامی مشاغل و صنایع ردپای آن‌ها را می‌بینیم. در زیر برخی از کاربردهای آن را برای شما برشمرده‌ایم:

انواع مختلف مواد غذایی خشک و پروتئینی

صنعت مد و پوشاک

مصالح ساختمانی

لوازم خودرو، پتروشیمی

صنایع شیمیایی

لوازم خانگی، لوازم یارانه‌ای مانند انواع لپتاب و موبایل

اگر شما سوالات متداول درباره چاپ لیبل‌ و یا تجربه استفاده از آن را دارید با ما به اشتراک بگذارید.


جمع‌بندی

ما به برخی از سوالات متداول درباره چاپ لیبل که بیشترین تکرار را داشتند پاسخ دادیم. اکنون اگر تولید و چاپ لیبل را برای خود الزامی دانستید می‌توانید انواع لیبل و ریبون را از فروشگاه ما تهیه کنید. فروشگاه الورول فروشگاهی با سابقه فروش انواع مختلف ابزار لیبل‌ها می‌باشد. در صورتی که جواب سوال خود را دریافت نکردید و نیاز به راهنمایی بیستر دارید با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *