وبلاگ

طراحی لیبل

طراحی لیبل

لیبل یا برچسب محصولات بخش مهم و جذاب یک بسته‌بندی محسوب می‌شوند. از آنجا که برچسب‌ها دارای طراحی و رنگ‌های متنوع هستند می‌توانند تأثیر به سزایی در جذب مخاطبان داشته باشند. این نکته دلیلی است که سبب می‌شود لیبل به تنهایی یک راه جذب مشتری و تبلیغ گسترده محصول محسوب شود. در لیبل‌ها اوصولاً مواردی همچون طراحی گرافیکی، نشان برند، شعار تبلیغاتی، هشدار و … قرار داده می‌شود. در حقیقت استفاده و طراحی لیبل با اهداف گوناگونی انجام می‌پذیرد. آنچه ما امروز و در این مقاله قصد بررسی آن را داریم ابعاد طراحی لیبل از جهات گوناگون است. طراحی لیبل ممکن است از جهات مختلف مهم تلقی شود برخی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

اهمیت طراحی لیبل:

  • لیبل ممکن است حاوی اطلاعات گوناگون از قبیل مزایا و ویژگی محصول، شعار محصول، مواد تشکیل‌دهنده آن و … باشد. مواردی که نام بردیم برای جذب و قانع کردن مخاطب هدف یک محصول چاپ می‌شود. یعنی شما با دادن اطلاعات و گفتن مزایا مخاطبانی که به محصول دسترسی دارند به خرید قانع می‌کنید.
  • شما وقتی برچسب محصول خود را طراحی می‌کنید در حقیقت آن را با یک مشخصه خاص می‌شناسانید. با طراحی لیبل اختصاصی و استفاده از آن شما محصول تولیدیتان را از بقیه محصولات مشابهش تفکیک می‌کنید. لیبل اختصاصی می‌تواند بیانگر تجارت و معرفی‌کننده محصول شما باشد. تمامی مواردی که در این مورد نام بردیم به طور کلی سبب موفقیت محصول در بخش فروشش می‌شود. به عبارت دیگر این طراحی همانند یک بنر تبلیغاتی برای محصول شما ایفای نقش می‌کند. حتی این لیبل‌ها سبب تشخیص محصول شما از سایر محصولات می‌شود.
  • یکی دیگر از دلایل اهمیت طراحی لیبل این است که هنگام دیدن محصول اولین چیزی که به چشم می‌آید لیبل آن است. این نگاه اول سبب می‌شود مشتری تحت تأثیر آن قرار گیرد و اگر مدرن و متناسب باشد حتی کیفیت محصول را نیز نشان دهد.

طراحی لیبل

طراحی لیبل

در ادامه مقاله طراحی لیبل همراه ما باشید.

نکاتی که در طراحی لیبل باید رعایت کنیم:

  • خلاقیت و ایده‌پردازی: از آنجا که طراحی لیبل یک کار اختصاصی است شما باید آن را با خلاقیت انجام دهید. وجود طرح خلاقانه سبب منحصر به فرد شدن محصول شما در قفسه‌ها و در کنار رقبای شما می‌شود.
  • متناسب با محصول: مورد بعدی که به آن پرداخته می‌شود این است که لیبل یک شکل مناسب از محصول یا خدمات شما را نشان دهد. در حقیقت این تناسب باید به شکلی باشد که با لیبل بتوانند تا حدودی محصول و خدمات شما را بشناسند. نکته حائز اهمیت دیگر این است که طرح باید کامل مستقل باشد. یعنی طراحی لیبل ما به هیچ عنوان نزدیک به طرح رقبا ما نیز نباشد.
  • رنگ‌ها: استفاده از رنگ‌ها خیلی مهم است. زیرا رنگ اولین بخش تأثیرگذار در لیبل‌ها می‌باشد. رنگ‌ها باید به طور اوصولی و روانشناسانه انتخاب شوند تا در ذهن مشتری تأثیر خود را بگذارند.
  • وضوح طرح: یکی از مؤلفه‌های خیلی مهم در این بخش این است که طرح و نوشته‌های روی لیبل حتماً وضوح بالایی داشته باشند. به عبارت دیگر کیفیت بالای چاپ در طراحی لیبل مهم است.
  • اطلاعات: درج اطلاعات یکی دیگر از نکات مهم می‌باشد. شما باید در نظر داشته باشید که در همان فضای اندک لیبل اطلاعات کافی و کامل را در اختیار مشتری و مخاطبان خود بگذارید.
  • طراحی خلاقانه: در هنگام طراحی لیبل اجناس باید آن‌ها را در عین سادگی خلاقانه طراحی کنید. این مورد به این معناست که از شلوغی بیش از حد و بی مورد در آن اجنتاب کنید.
  • توجه به نیاز مشتری: دیگر نکته این است که نیاز مصرف‌کننده را در نظر بگیرید و استفاده از محصول را آسان کنید. به عنوان مثال در نظر بگیرید که ممکن است مخاطب شما از محصولتان چه اطلاعات و خواسته‌ای را نیاز داشته باشد.

در آخر باید توجه داشته باشید که با توجه به محصولی که ارائه می‌دهید باید اصول لیبل طراحی شده شما متفاوت باشد. به عنوان مثال برای مواد پروتئینی نکاتی قابل رعایت است که با لیبل بطری تفاوت دارد.


جمع‌بندی

همانطور که در این مقاله گفتیم طراحی لیبل اصول و قواعد خاص خود را دارد. پیروی و رعایت این اصول سبب بهبود کار و پیشروی شما در جهت هدفتان می‌شود. لیبل یکی از ابزار لازم برای تولید محصول و مشاغل تولیدی می‌باشد در عین حال فرآیند تولید لیبل ساده اما کاربردی است. فروشگاه الورول یک فروشگاه در زمینه فروش انواع ابزار و مشتقات لازم تولید لیبل می‌باشد. شما می‌توانید لیبل مورد نیاز خود را به فروشگاه ما سفارش دهید. چنانچه نیاز به اطلاعات بالایی دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *