وبلاگ

کاربرد و ویژگی‌های برچسب کاغذی

کاربرد و ویژگی‌های برچسب کاغذی

حتما تاکنون برایتان پیش آمده که هنگام خرید کالا، لیبل یا برچسبی که به آن‌ها متصل است را دیده باشید. امروزه برای تسریع عملیات حساب و درج اطلاعات و هشدارها و… از برچسب‌ها استفاده می‌شود. می‌توان گفت کاربرد و ویژگی‌های برچسب کاغذی بسیار زیاد است. فرآیند تولید برچسب‌ها فرآیندی بسیار ساده با ابزار و مشخصات خود است. برچسب‌ها با دستگاه‌های لیبل‌زن و پرینتر و با استفاده از لیبل‌ها و ریبون تولید می‌شوند.حال با توجه به صنعتی که برچسب مورد استفاده قرار می‌گیرد جنس لیبل و ریبون مورد استفاده برای تهیه آن نیز متفاوت است. آنچه ما اکنون و در این مقاله به برسی آن می‌پردازیم کاربرد و ویژگی‌های برچسب کاغذی می‌باشد.


کاربرد و ویژگی‌های برچسب کاغذی

قبل از بررسی کاربرد و ویژگی‌های برچسب کاغذی به تعریف آن می‌پردازیم.

برچسب کاغذی چیست؟

این نوع برچسب به علت ویژگی‌هایی که دارد از پرمصرف‌ترین و ارزان‌ترین برچسب‌ها محسوب می‌گردد. به این برچسب به علت اینکه بیشتر برای تولید بارکد استفاده می‌شود لیبل بارکدی نیز می‌گویند. برچسب‌های کاغذی دو سمت دارند که یک سمت آن برای درج اطلاعات، قیمت و … استفاده می‌شود و در سمت دیگر این برچسب‌ها چسب وجود دارد. برچسب کاغذی از این سمت چسب‌دار به کالا چسبانده می‌شود.

برچسب کاغذی در نگاه اول از کاغذ ساخته شده است و قابلیت تولید و چاپ در رنگ‌ها و ضخامت‌های گوناگون را دارا می‌باشد. در حقیقت نقطه قوت و مزیت برچسب کاغذی امکان تولید آن در رنگ‌های متنوع است در حالی ک اکثر لیبل‌ها سفید هستند. با این ویژگی امکان چاپ برچسب با رنگ‌ها و طرح‌های خاص که مشتری را بیشتر جذب کند برای شما ایجاد می‌شود. از دیگر ویژگی‌های برچسب کاغذی که می‌توان آن را از این حیث به دسته‌های متنوع تقسیم کرد رویه آن است.

این برچسب‌ها از نظر متفاوت بودن رویه به سه دسته مات، نیمه گلاسه و گلاسه تقسیم می‌شوند. این تقسیم‌بندی به گونه‌ایست که شما می‌توانید هر سه نوع آن را در بازار پیدا کنید. شما باید با توجه به کارایی و کاربرد که از این برچسب‌ها انتظار دارید و همچنین هزینه‌ای که قرار است بکنید یکی از این انواع برچسب کاغذی را انتخاب کنید. فروشگاه الورول نیز به عنوان یک فروشگاه ارائه‌دهنده انواع لیبل، ریبون و رول‌ها دارای هر سه نوع این برچسب‌ها می‌باشد. چنانچه شما قصد خرید برچسب کاغذی را دارید می‌توانید آن را از الورول تهیه کنید. از دیگر کاربردها و ویژگی‌های برچسب کاغذی این است که شما می‌توانید آن را باز میزان چسب مختلف سفارش دهید. این نوع برچسب هم مدل کم چسب و هم مدل پرچسب را دارا می‌باشد.


کاربرد و ویژگی‌های برچسب کاغذی

در ادامه این مقاله ابتدا ویژگی‌های برچسب کاغذی را برایتان نام می‌بریم و سپس کاربرد آن را می‌گوییم.

 • چاپ‌پذیری بالا
 • مقاوت کم دربرابر نور و دما
 • پاره شدن راحت به علت ساخته شدن از الیاف کاغذی
 • ارزان و مقرون به صرفه بودن
 • عدم مقاومت بالا در برابر رطوبت و حلال‌ها
 • نیاز به ریبون برای چاپ بر روی آن‌ها

کاربردهای این برچسب‌ها در اکثر صنایع مشهود است اما توجه کنید که این برچسب‌ها بیشترین کاربرد را در صنایع زیر دارا می‌باشد.

 • مواد غذایی
 • پوشاک و نساجی
 • لوازم خانگی
 • آرایشی بهداشتی
 • پزشکی
 • تبلیغاتی
 • لوازم‌التحریر
 • صنعت دارو
 • پست و حمل‌ونقل

در این بخش توجه به این نکته ضروی است که چنانچه چسب برچسب کاغذی مناسب باشد از آن‌ها در صنعت پزشکی و آزمایشگاهی نیز می‌توان استفاده کرد.

کاربرد برچسب‌های کاغذی به عنوان بارکد

پیش‌تر به شما گفتیم که به برچسب کاغذی لیبل بارکدی نیز می‌گویند. همانطور که گفتیم برچسب‌های کاغذی ارزان و مقرون به صرفه هستند. قیمت پایین این برچسب‌ها آن‌ها سبب شده به راحتی به عنوان بارکد کالاها مورد استفاده قرار گیرند. بیشترین بارکدهای موجود در بازار و صنایع مختلف از نوع برچسب کاغذی می‌باشند. چنانچه شما قصد تهیه و تولید بارکد را دارید می‌توانید این برچسب‌ها را از فروشگاه الورول با بهترین قیمت تهیه کرده و به عنوان بارکد استفاده کنید.


جمع‌بندی

ما در این مقاله با کاربرد و ویژگی‌های برچسب کاغذی آشنا شدیم. عموماً برچسب کاغذی جزو یکی از پرمصرف‌ترین برچسب‌ها برای تولید بارکد و درج اطلاعات است. برچسب کاغذی با توجه به ویژگی‌ها و قیمت مناسبش برای تولید برچسب و بارکد به شما عزیزان پیشنهاد می‌شود. چنانچه شما با توجه به این مقاله کاربد و ویژگی‌های برچسب کاغذی را مناسب کسب‌وکار و صنایع خود می‌دانید آن را از فروشگاه ما تهیه کنید. فروشگاه الورول یک فروشگاه با تجربه و مناسب در زمینه فروش انواع وسایل لازم برای تولید برچسب می‌باشد. شما می‌توانید بهترین نوع برچسب کاغذی را با مناسب‌ترین قیمت آن از ما تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *